Takács-Sánta András PhD, humánökológussal beszélgetett Vági Zsolt arról, hogy hogyan érdemes élni az ökológiai gondolkodás fényében, illetve milyen társadalmi hatások eredménye lehet az, hogy a tények és egzakt kutatási eredmények ismeretében is csak kevesen élnek ökologikus életmódot, van-e egyáltalán kiút a fogyasztói társadalomból?
Takács-Sánta András PhD, humánökológus, egyetemi docens, Humánökológia szakigazgató (ELTE) Beszélgetünk arról, hogy hogyan érdemes élni az ökológiai gondolkodás fényében, illetve milyen társadalmi hatások eredménye lehet az, hogy a tények és egzakt kutatási eredmények ismeretében is csak kevesen élnek ökologikus életmódot, van-e egyáltalán kiút a fogyasztói társadalomból?
Egészségtudományi és mentálhigiénés szakember és jógaoktató vagyok. Tanultam különböző, rendszerszemléletű és fenomenológiai módszereket, kognitív terápiát és imaginatív módszereket. Munkám alapjának azt a személyközpontú szemléletet tartom, amiben a kliens felé teljes elfogadással, empatikusan és kongruensen fordulok. Lassan tíz éve foglalkozom emberekkel, egyéni kliensekkel, csoportokkal, céges és privát környezetben, iskolákban, de megfordultam már idősek otthonában és hajléktalanszállón élő emberek között is.