Költő, író, fotográfus. 1993-tól irodalmi-művészeti folyóiratokban publikál (Napút, Bárka, Új Forrás, Ezredvég, Irodalmi Jelen, Magyar Műhely, Liget, Pad, Sikoly, Szellemkép). 1996-tól rendszeresen kiállít.
Analóg fotográfiai kísérletek: dupla-tripla expozíciók ’84-ben, ’91-ben lejárt roncsolódott nyersanyagokra, főként 6×6-os, 6×9-es formátumú régi gépekkel pl. Skolnyik, Pajtás, Roby boxgép, Zeiss Ikon… Super 8-as közös kisfilm bemutatása, illetve performance-videó a tengerparti nudista strandon: egy víz alatti felolvasás adaptációja, szürreális jelenetekkel kísérve… – Nagy Zopán, Reichert Eszter és Syporca Whandal kiállítása az Art9 Galériában.
A leíró ismét Hamvas Bellával álmodik…
Bloomsday másnapján, több éves kábulat és néhány mikro-évszázad után az utazó – Panoplus néven, néhány énjével, személyiség-kivetüléseivel – a következőket éli át…
Avagy: Uroboros – a farkába harapó kígyó – és Abraxas a „dupla-lényegű” találkozása Szentkuthy Miklós szövegtengerének egy-egy örvényében.
Hommage-montázs a Karnevál jegyében – Nagy Zopán versei.
ELVESZETT! ADD TOVÁBB! – A napokban a pesti éjszakában elveszett: henger-alakú „geodéta-típusú”, barna bőrtáskám. Együtt utaztunk 18 éven át… Tartalmának egy része is csak nekem lenne „fontos”, igazolvány, pénz a legkevesebb… Leginkább maga a „corpus” hiányzik – és néhány kézirat, előhívatlan film, „kegytárgyak, relikviák”… – Ha valaki megtalálja: ajándék és hatalmas hála jár Neki! – Szép Napokat mindenkinek! – írta Nagy Zopán. Itt a fotó a táskáról, illetve néhány Nagy Zopán vers, írás és interjú, addig is amíg megtaláljuk.
Nagy Zopán tizenhat év után újraolvasta Krasznahorkai László Háború és Háború című regényét, majd útrakelt Gyomáról Párizsba. Az út során az alábbi jegyzetet írta.
Nagy Zopán tizenhat év után újraolvasta Krasznahorkai László Háború és Háború című regényét, majd útra kelt Gyomáról Párizsba. Az út során az alábbi idézeteket gyűjtötte ki.
Az utolsó avantgarde költő, Nagy Zopán két verse és különleges fotói a DRÓTon.
Nem szokványos dolog, hogy egy könyvről nem recenziót, ajánlót, ismertetőt írunk, hanem egy verset. Nagy Zopán Kókai János könyvére írt vers-reflexiót, amit a DRÓT olvasóinak ajánlott. Olvassátok, érdemes.