2025 december 7-én, vasárnap délután öt órakor vette kezdetét a Svéd Királyi Akadémia ünnepi ülése, amelyen Krasznahorkai László mondott beszédet annak alkalmából, hogy 2025-ben neki ítélték oda az irodalmi Nobel-díjat. Itt megnézhetitek Krasznahorkai László beszédét.
„Azt üzenem nekik [azoknak, akik egy „apró ablak” mögött olvassák a regényeimet], hogy ne fedjék fel önmagukat. Ne adjanak életjelet magukról se nekem, se másnak. Vegyenek fel védőszíneket, vonuljanak a legradikálisabb inkognitóban a föld alá, és várjanak ott, mert egyszer eljön a kétségbeesésnek egy olyan mélyfoka, amikor hívni fogják őket. Azt pedig, hogy erre a hívásra hogyan felelnek, döntsék el majd ők maguk.”
Krasznahorkai László nyerte idén az irodalmi Nobel-díjat. A Nobel-bizottság indoklása szerint a díjat meggyőző és látnoki életművéért kapja, amely az apokaliptikus terror közepette is bizonyítja a művészet erejét.
Mi az alábbi beszélgetés megidézésével ünnepeljük a nagyszerű hírt.
és a Buddha FMen…







