A DRÓT 2014. április 14 óta független, szabad, alkotói portál, nem pedig hagyományos értelemben felfogott online folyóirat. A DRÓTtal nem pályázunk állami támogatásra, önerőből és az olvasók támogatásából működik.
Immár tizenharmadik éve gyűlnek össze egy isztriai erdőben az Erdei Költők, hogy csillagok, tábortűz és fáklya fénye mellett olvassanak fel kortárs költeményeket, körülvéve a gyönyörű természettel. A régió különböző országaiból származó költők versekkel és helyi támogatóink ingyenes borral vonzanak évről-évre egyre több látogatót az Erdei Költők találkozóra nem csupán Horvátországból, de a környező országokból is. Program, videó és ajánló.
A Fehér Vera, Budavári Csaba és Hegedűs Ákos/morpho, a P.S.E.U.D.O. alkotócsapat tagjainak munkáiból rendeznek kiállítást Balatonfüreden, a Kisfaludy Galériában.
Közösség, költészet, irodalom, zene, humor! Gyertek és tartsatok velünk a csodálatos szentendrei Duna-parton! 2024 nyarán május 30-tól augusztus 22-ig kéthetente, hét alkalommal különleges programmal vár a Kacsakő Irodalmi Színpad, a szentendrei költő-író, Weiner Sennyey Tibor szervezésében. Részletes program a DRÓTon.
Két különleges rövidfilm és néhány vers, mindez anyák napján a Kettőspontban. Részletes program, filmtrailer és a bhutáni rendező nyilatkozata a DRÓTon.
A 2024-es költészet napjára programajánlónk: Milyen a romák helyzete a kortárs magyar irodalomban? Miként ábrázolják a kortárs szövegek a romák helyzetének problémáit, az integrációt, a kirekesztést, a szegregációt, a roma és nem roma közösségek közötti konfliktust? Miképpen ábrázolják a kortárs magyar szövegek a romákat?
Az egyhetes józsefvárosi rendezvény sokféle programot kínál – kiállítás, beszélgetések, előadás, koncertek, buli -, mindenki talál majd kedvére valót. Az összes programon való részvétel ingyenes. Gyertek velünk a Nyolckerbe, érezzük jól magunkat! Opre Roma!
A DRÓT szervezésében Regős Mátyás költő és Vértesi Ferenc a Kis Piros Ház vendégei voltak. A koncertet 2024 március 12. este hat órától láthatjátok a DRÓTon.
2024 március 26-án a Lurdy Moziban egy egyedülálló képzeletszínházat mutatunk be nektek „A lemez két oldala” címmel: Janikovszky Éva írásainak segítségével teljes sötétségben, csak a hangokra és szavakra koncentrálva fedezhetitek fel mindennapjaink rejtett oldalait. – a DRÓTon a Bodor Tibor Kulturális Egyesület programját ajánljuk.
Hogyan él vissza a rendszer azzal, hogy az embernek teste van? Miért és hogyan befolyásolnak minket a különféle gyógyszerekkel? Milyen alternatívák lehetnének a pszichofarmakológiában? Básthy Ágnes és Lengyel Zoltán ‘Farmakológiai biopolitikák – A lélek vegyészete’ címmel publikált egy nagyon fontos tanulmányt a Replika – társadalomtudományi folyóirat legújabb számában. A tanulmányukban Michel Foucault és Nikolas Rose elméleti invencióinak segítségével elemzik a pszichofarmakológia társadalmi, ezen belül biopolitikai szerepét. A szerzők a Kis Piros Ház vendégei voltak, ahol a Rajk Szakkollégium diákjaival együtt kérdeztük őket. A beszélgetést két részben rögzítettük, amit most a DRÓTon láthattok.
‘A méhészet művészete’ c. könyv valójában a méhek kultúrtörténete, a kezdetektől napjainkig, olvasmányos stílusban megírva, a szerző méhészeti tapasztalataival és megfigyeléseivel gazdagítva, különös tekintettel arra a válságra, ami a beporzókat érinti jelen helyzetünkben. Részletek a könyvbemutatóról és a rendelésről a DRÓTon.