Hogyan töltsük fel a szövegeinket? Mire figyeljünk és egyáltalán miért kell ezekre figyelni? A modern Kína költészete IV.
Az alábbiakban összefoglaljuk, hogy a DRÓTra hogyan töltsétek fel a szövegeket, úgy hogy ne csak jól olvasható, hanem mások számára is megtalálható legyen, azaz még több olvasóhoz eljusson az üzenetetek.
A DRÓT szövegmezői és e szövegek megjelenése az oldalon és máshol
A dróton minden bejegyzéshez több szövegmezőt ki kell tölteni. Soroljuk is őket, egy-egy rövid instrukcióval, hogy mire figyelj.
- Főcím – A tartalom címe, ami lehetőleg legyen egyszerű, pár szavas. pl. Mire való a költészet?
- Alcím – Minden ami a főcímről lemaradt, itt hosszabban ecsetelheted a témát. pl. Weiner Sennyey Tibor előadása Budapesten
- Felkonferáló szöveg – A rövid összefoglalása cikknek, ami egyben a közösségi megosztásokon is látszani fog. Fontos, hogy itt csak egyetlen mondat legyen és ne legyenek benne bekezdések!
- Tartalom (body) – A teljes szöveg ide kerül majd, ahol ügyelj arra, hogy ne kerüljön ismét be a főcím. A szöveget pedig tagold, és használd a Címsor2, Címsor3 stb. funkciót a formázásnál, hogy áttekinthetőbb legyen a tartalom!
Az alábbiakban összefoglaljuk, hogy mire figyelj nagyon és miért, valamint hogy mit ne csinálj soha.
Mire figyeljek a címadás során?
- A főcím esetében törekedj egyszerűségre.
- Az alcím legyen informatív jellegű.
- Ne használj speciális karaktereket a címsorba, pl. :: Valami ::, vagy speciális elválasztásokat pl. valami | valami, kerüld a KAPITÁLIS kifejezéseket, azaz ne caps-lock-os csupa nagybetűs címet írj és semmilyen formában ne tégy utalást arra, hogy ez + VIDEÓ, vagy + GALÉRIA
Mire figyeljek a felkonferálás során?
- Tömören foglald össze hogy miről szól a cikk. Ne legyenek itt linkek, és mellőzd a formázásokat (dőlt, vastag) is.
- Minden esetben egy mondat legyen enterek nélkül.
Mire figyeljek a szövegmező feltöltésekor?
- Tagold a szöveget lehetőleg alcímekkel.
- A kiemelt részeket az idézet blokkba rendezd, és magától kiemelkedik majd a szövegből.
- Ha mellékelni akarsz apró információkat a cikkhez pl. egy emberről, akkor használd az insert boxout gombot és oda illessz szöveget.
Hogyan taggeljek?
- Figyelj arra, hogy lehetőleg olyan tageket használj, amelyek már léteznek és csak indokolt esetben adj meg új tageket.
- Ne használj „mondatokat” tagnek.
- Ne használj tagnek egy könyvcímet, vagy filmcímet.
- Speciális tagek csak akkor jöhetnek, ha az pl. egy cikk-sorozatot érint. Ilyenkor jó ha egy klikkre listázható a sorozat valamennyi tartalma.
Hogyan szúrhatok be más tartalmakat?
- Ha a cikk kapcsolódik más cikkhez, alkotóhoz, könyvhöz, akkor a végén a kapcsolódó tartalmak alatt elég begépelned annak a tartalomnak a címét/az alkotó nevét stb amit szeretnél, klikk és már meg is jelenik a cikk végén ajánlatként.
Hogyan hivatkozhatok a szövegben más tartalomra, alkotóra, kifejezésre?
- Használd a link gombot és kezd el begépelni azt amire linkelni szeretnél és már meg is vagy.
Hogyan kezelem a multimédia elemeket?
- Ha videó tartozik a cikkhez, a videó mezőben kell beillesztened a youtube, vagy vimeo linkjét. Nem kell embedelned a szövegben!
- Ha hang tartozik a cikkhez, akkor soundcloud linket a videókhoz hasonlóan beállíthatsz. Nem kell embedelned a szövegben!