A Polaroid Workshop kiállítása a Budapest Photo Festival 2026 programjában

2026 tavaszán újra megragadjuk a pillanatot: „Polaroid reneszánsz – a pillanat szeretete” címmel mutatja be legújabb kiállítását a 2020 óta működő Polaroid Workshop alkotócsoport. A tárlat a jelen szépségét, a most esztétikáját ünnepli – olyan képekkel, amelyeket nem utólag szerkesztünk, nem halogatunk, hanem egyszerűen megélünk.

A kiállítás a klasszikus instant fotográfia és a kortárs kísérletek találkozási pontján jön létre: egyszerre nosztalgikus és kifejezetten jelenidejű. A Polaroid médium kézzelfogható varázsa – a fény, az anyag és az idő közvetlen lenyomata – itt nemcsak technika, hanem szemlélet is.

Újra Polaroid Workshop Budapesten! :: tárlatvezetés és az új Polaroid kamera

Mindig ki akartad próbálni a polaroidozást, de eddig soha sem volt alkalmad? Szeretnéd megtudni milyen művészi lehetőségek rejlenek az instant-analóg fotózásban? Vagy egyszerűen csak szeretnél jó társaságban kreatív és értelmes dolgokkal foglalkozni egy vasárnap délután? Itt a nagy lehetőség!!!
Két programunk is lesz: tárlatvezetés és az új Polaroid kamera bemutatása és kipróbálása.

Polaroid Workshop Budapesten

Mindig ki akartad próbálni a polaroidozást, de eddig soha sem volt alkalmad? Szeretnéd megtudni milyen művészi lehetőségek rejlenek az instant-analóg fotózásban? Vagy egyszerűen csak szeretnél jó társaságban kreatív és értelmes dolgokkal foglalkozni egy szombat délután? Itt a nagy lehetőség!!!

A polaroid szerelmesei

A Polaroid Workshopok műhelymunkáit Weiner Sennyey Tibor kezdte el másfél éve néhány lelkes polaroidozóval, amatőr és profi fotósokkal. Több alkalommal találkoztunk, majd a járvány miatt alkotói együttműködésünket áthelyeztük az online térbe. Ennek gyümölcse az első kiállításunk, amit bárki megtekinthet, aki Budapesten jár. A kiállítás megtekinthető július végéig, az Art Print galériában, hétköznaponként délután háromtól hatig. A DRÓTon most a megnyitót nézhetitek meg.

írügép

A posztdigitális vízöntő korszak

„A valóság jobban számít most, mint valaha” – írja David Sax, kanadai újságíró Az analóg bosszúja című könyvében, amely idén jelent meg a Poket zsebkönyvsorozat huszonötödik kiadványaként. A negyvenéves szerző természetesen nem valami gépromboló, aki arra buzdítja az olvasóit, hogy hagyjunk fel az elektronika és a digitális szolgáltatások használatával. A technológia jó, csak a technológia nem az Isten. Szijj Márton esszéje a DRÓTon.