„Kormányváltásban reménykedtem, rendszerváltást kaptam” – Bék Timur a választás éjszakájáról és a kétharmad veszélyéről
„Az lesz a kiengesztelés, ha a kormány ezentúl transzparensen, a népért fog működni. Ha elszámoltatja az előző vezetést, és felelősséget vállal a maga hibáiért. Ha felszámolja az állami propagandagyárat, és független, kritikus közszolgálati médiát épít a helyére. Ha nem néhány havert és rokont juttat többszáz- meg ezermilliárdos vagyonhoz meghekkelt közbeszerzéseken és állami megrendeléseken keresztül, hanem felszabadítja a piacot vállalkozók és cégek százai számára. A nemzet szégyenének, a mi félhülye strómanunknak a lassan kétezer-milliárdos vagyona lehetne kétezer mesésen gazdag ember vagyona, akik egymással versenyeznek piaci szabályok alapján, így cégeik kénytelenek a lehető legjobb szolgáltatásokat nyújtani, különben az ügyfelek mást választanak.
Az lesz a kiengesztelés, ha ezentúl nem veszíti el közpénzjellegét. Ha visszakerülnek a fékek és ellensúlyok. Ha a köztársasági elnök nem egy bologatós kutya lesz. Ha a pedofilok nem kapnak kegyelmet. Ha nem vasmarokkal szorítják majd a kétharmados hatalmat, és más pártokat is bejuttathatunk a jövőben a parlamentbe, hogy valódi vita folyjon a közügyekről, melyben valamennyi magyar ember értékei képviseltetve lesznek. Demokratikus jogállam és valódi többpártrendszer: ez lesz a kiengesztelés. Alább nem adjuk.”





