Aztán kilépek a házból a kertbe, a telet tavasz váltja fel, és én még mindig itt vagyok. Otthon. Valóban ez lenne az otthonom? Mitől lesz otthon az otthon? És hogy viszonyul egymáshoz az otthon és a haza? Hazám-e otthonom? Otthonom-e hazám? Nem tehetünk mást, mint hogy újra és újra feltesszük ezeket a kényelmetlen kérdéseket. Csak így tarthatjuk éberen magunkat, csak így menthetjük meg magunkat attól, hogy a korrupció posványába merüljünk.
2017 november 24-én, pénteken este fél héttől a Szentendrei-szigeten, Pócsmegyeren, a Karinthy Ferenc Könyvtárban beszélget és olvas fel két költő, két régi barát Farkas Arnold Levente és Weiner Sennyey Tibor.
Szó esik majd életről és halálról, költészetről, helyről és a hely szelleméről, és a képzeletbeli szentendrei hídról. Az est címe Bárányok Farkasvárban, aminek ötletét Az elveszett királyság című esszékötetében megjelent írása adta, amit most ez alkalomból közlünk a DRÓTon, így a kötet valamennyi esszéjét olvashatjátok lapunkon.
Szerző: Weiner Sennyey Tibor
https://adrot.hu Magyar költő, író, műfordító, szerkesztő és utazó. Több verses-, esszé-, novelláskötet, kisregény és dráma szerzője. Az olvasás és írás mellett kertészkedik és gyakorló méhész.
Legutóbbi könyvei a ‘Hamvas Béla ezerarcú és egyszerű élete és műve’ és a ‘Weöres Sándor kozmikus költészete és titkos világai’ és 'A méhészet művészete' című kötetek.
Békássy Ferenc írásainak egybegyűjtője és életrajzának írója.
Az újraindított online DRÓT főszerkesztője 2014 óta.