Nem hiszed el, amit bent látsz! Párduc a Kiskunságban! Együtt fotózták le a sztárt és a tudós celebet a popikon társaságában, pedig nem is találkozhattak volna! A különös képességű fiú csak igazat tud mondani!
Hányszor olvasunk ilyen és ehhez hasonló mondatokat, mert figyelmet csak a szenzáció kaphat, ám ebben a zajban eltűnnek a viszonyítási pontjaink. Szorongással tölt el a „semmi sem biztos” érzése, nem tudjuk, hogy kinek higgyünk, megszokott szavaink, gesztusaink, képünk önmagunkról már nem az, ami volt. Milyen mechanizmusok jutattak el idáig? Mi a szerepe ebben a kommunikációs forradalomnak, a politikának, a társadalmi-gazdasági rendszernek?
Egyáltalán, mit kezdjünk a valósággal, ha a szemünk láttára törik végtelen számú darabra?
Mit kezdjünk azzal a ténnyel, hogy több, egymást kizáró igazság létezik egyszerre?
Kétségbeesve kapkodjunk régi cövekek után, vagy alkossunk magunknak egy teljesen külön bejáratú valóságot, ahol legalább otthon érezzük magunkat? Vagy van más lehetőség is?
Három fotográfus, A Fehér Vera, Budavári Csaba és Hegedűs Ákos/morpho, és két író, Magyary Ágnes és Weiner Sennyey Tibor a kiállítás alkotói; akiknek egymásra reflektáló fotográfiái és írásai a különböző valóságok megalkotásáról szóló diskurzushoz szeretnének hozzászólni.
A Pannon párduc számos nézőpontból megvilágított története, vagy Leia hercegnő és Einstein találkozása, esetleg Milán zavarba ejtően őszinte világa mind olyan valóságok, amelyek legalább annyira igazak, mint amennyire képzeltek.
Kerüljenek beljebb, és vesszenek el bennük!
Haynal Ákos kurátor